Bizden Haberler

GÜRKAYA LİFE 2016

YENİ KONUT PROJEMİZ :

GÜRKAYA LİFE 2016

FATİH MAHALLESİNDE YAPIMINA BAŞLANMIŞTIR.

(SARDUNYA KOOP. ARKASI)

PROJEMİZ 4 KAT ÜZERİNE İNŞA EDİLECEKTİR.

ARSAMIZ 4 TARAFI AÇIK KÖŞE PARSELDİR.

TOPLAM 16 DAİREDEN OLUŞMAKTADIR.

15 ADET 3+1

1 ADET 2+1 DAİREDEN OLUŞMAKTADIR.

3+1 DAİRELERİMİZ ORTALAMA BRÜT 155 M2

2+1 DAİREMİZ BRÜT 120 M2 DİR.

HER DAİREYE KAPALI ÖZEL OTOPARK ALANI

MİSAFİR OTOPARKI

KAPALI VE AÇIK OTOPARK ALANI

Gürkaya Life 2016Gürkaya Life 2016 (2)

Gürkaya Life 2016 (3)Gürkaya Life 2016 (4)

gürkaya yapı mail adresi
video
bergama_hakkında

Sektörel Haberler

Şimdi ev alan kazanır...

İnşaat patronlarına göre ev almak için doğru zamandayız. Dövize bağlı maliyet artışlarını konut satış fiyatlarına henüz yansıtmadıklarını söyleyen patronlar, “Yıl için yüzde 10 ile 20 arası zorunlu artış kaçınılmaz. Yani alan şimdiden bu kadar kârda olacak” diye konuşuyor.

Bir tarafta yükselen siyasi tansiyon diğer tarafta ekonomideki dalgalanmalar. Konut alacakların bu ara kafası karışık. Beklemek mi gerekiyor, yoksa harakete geçmeli mi? Uzmanlara göre bu dönemde alım yapanlar karlı çıkacak. Bunun en temel nedeni olarak yükselen kur ve faizler nedeniyle inşaatçıların maliyetlerinin artması gösteriliyor. İnşaatçıların henüz bu maliyetleri stoklar nedeniyle fiyatlara yansıtmadığına dikkat çeken sektör temsilcileri, “Yatırım yapmak ya da yaşamak için ev alacaksanız beklemeyin. Koşulları uygun olanlar bir an önce harekete geçsin. Çünkü ev fiyatlarında 2014’te yüzde 20’lere varan artış yaşanacak. Elini çabuk tutanlar yapılan fiyat artıştan etkilenmeyecek” diyor.
Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği Başkanı (KONUTDER) Başkanı Ömer Faruk Çelik, doların TL karşısında yüzde 26’ları bulan değer kazancının inşaat maliyetlerini de etkilediğini söyledi. Ev fiyatlarının en az yüzde 10 artacağını öngören Çelik, “Ev alacak kişiler faizdeki 3’e 5’e bakmamalı. Fiyat artışından etkilenmemek için harekete geçmeli” dedi. Çelik, inşaatta kar marjının sanıldığı kadar yüksek olmadığını, bu nedenle şirketlerin maliyet artışını satışa yansıttığını söyledi. Konutun diğer yatırım araçlarına göre daha karlı olduğunu belirten Çelik, “Ne euro, ne dolar ne de altın gayrimenkuldeki kazancı sağlayamaz. Doğu gayrimenkul yüzde 30’ları bulan prim sağlar” dedi.

Minimum karla çalışıyoruz
Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Aziz Torun, sektörün minimum karla faaliyet gösterdiğini söyledi. Maliyetteki ve konut kredi faizlerindeki artışın, satışları etkilememesi için karlılıklarından feragat ettiklerini belirten Torun, “Dövizdeki artış inşaat şirketlerini de etkiledi. Satışlar olumsuz etkilenmesin diye 2013’te zam yapmadık. Ancak biz de sürekli bu durumu sübvanse edemeyiz. Devamlı iş yapmak için fiyat artışı yapmak zorundayız. Bu nedenle tüketiciler bu dönemi fırsata çevirmeli” dedi.

İstanbul İnşaatçılar Derneği Başkanı (İNDER) Nazmi Durbakayım, sektörün konuta yatırım yapanların yüzünü güldürdüğünü dile getirdi İnşaat malzemelerine son dönemde yapılan zamları değerlendiren Durbakayım, “Döviz artışıyla birlikte demir, çimento ve hazır beton fiyatları arttı. Artışı mevcut projelere yansıtmadık. Şuan sektörde bir geçiş dönemi var. Konut alıcısı için karlı bir dönem. Yeni projelerde bugünün fiyatları söz konusu olmaz” diye konuştu.

Konutta satış hız kesmedi
Türkiye genelinde 2013 yılında 1 milyon 157 bin 190 konut satıldı. Son 5 yılın satış rekorunu kıran inşaat sektörü 2014’e yüksek morelle başladı. Ülke genelinde yaşanan siyasi kaynaklı sorunlar müşterinin ev alım kararını engellemedi. 2014 Ocak ayında satılan konut sayısı 87 bin 639 oldu. Konut satışlarında İstanbul 17 bin 489 konut satışı ile en yüksek paya sahip oldu. Satış sayılarına göre İstanbul’u, 10 bin 141 konut satışı ile Ankara, 5 bin 300 konut satışı ile İzmir izledi. Söz konusu dönemde en az satış ise 3 konut ile Hakkâri’de gerçekleşti. Konut satışının düşük olduğu diğer iller ise 18 konut satışı ile Ardahan ve 24 konut satış sayısı ile Bayburt oldu.
Bu yılın ocak ayında 32 bin 46 konutun satışı ipotekli olarak gerçekleşti. Türkiye genelinde toplam konut satışları içinde ipotekli satışın payı yüzde 36.6 oldu.

Yabancı önce Antalya dedi
TÜİK ve Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü işbirliği ile Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi (TAKBİS) verileri kullanılarak yayımlanan konut satış istatistiklerinde ilk kez yabancı satışı da açıklandı. Geçen yıl yabancılara satılan konut sayısı 12 bin 181 olurken, ocak ayında yabancılara bin 207 konut satıldı. Yabancılara yapılan konut satışlarında, ocakta ilk sırayı 464 konut ile Antalya aldı. Antalya’yı sırasıyla 243 konut satışı ile İstanbul, 119 konut satışı ile Sakarya, 75 konut satışı ile Muğla ve 70 konut satışı ile Aydın izledi.

Konut Alımı İçin Beklemek mi Gerekiyor?

Türkiye’nin son aylarda yaşadığı siyasi kriz ve seçim atmosferi döviz kurlarında olduğu gibi faizlerde de belirsizliklere yol açıyor. Emlak sektörü ve konut alma planları yapanlar bu belirsizliklerden ciddi derecede etkileniyorlar.

FAİZ DALGALANMALARI KONUT SEKTÖRÜNÜ NASIL ETKİLİYOR?

Türkiye faiz ve döviz kurlarının uzun süredir sabit çizgide kalmasına tam alışmak üzereyken son aylarda yaşanan politik krizlerle yine nostaljik günler yaşamaya başladı. Kurlarla ve faiz rakamları ile yatıp kalkmaya başladık ve bir çok sektör bu durumdan etkileniyor. Konut ve emlak sektörü de bu etkilenmeyi en şiddetli yaşayan sektörlerde biri oldu.

İlk Şok Atlatılmak Üzere

Yükselen faizlerin emlak satın almada tüketicileri tedirgin ettiğini belirten Nanda Yapı Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü, ilk şokun atlatılmak üzere olduğunu belirtti. Ekonomide ani değişikliklerin bir süre sonra kendi düzenini kurduğunu anlatan Uzun, şöyle devam etti: “Yüksek enflasyonları, devalüasyonları çokça yaşamış bir ülke olarak bu konularda ne kadar tecrübeli olsak da dengelerin ani değişimi sokaktaki simitçiyi bile etkiliyor. İthal ürünlere zam yapma sıkıntısı tüm piyasaları zam yapmaya zorluyor. Zincirleme reaksiyon ve Merkez Bankası gibi kurumların müdahaleleri sonucu gerçekleşen direnişler neticesinde bir orta yol bulunuyor. Fakat “ya artarsa, ya düşerse” şüpheleri piyasalardaki dengeleri bozmaya yetiyor.”

Konut Alımı İçin Beklemek mi Gerekiyor?

Faiz oranlarının düşme beklentisinin emlak sektörünü henüz olumsuz etkilemediğinin altını çizen Bahar Uzun, konut kredilerinde ve konut satışlarında kendilerine yansıyan olumsuz bir durum olmadığını ifade etti. Kısa vadede faizlerin düşmesinin mümkün görünmediğini vurgulayan Uzun; “Piyasalarda yeni düzen oturmak üzere. Son aylarda yaşadığımız değişimler başladığı gibi aniden eski haline gelmeyecektir. Belki önümüzdeki birkaç yıl faizlerin, dövizin 6 ay öncesine dönmesini göremeyeceğiz. Bu yüzden emlak yatırımları, alımları için çok fazla beklemeye gerek olmadığını düşünüyorum. Nasıl ki geçtiğimiz yıl düşen altın fiyatları konusunda daha da düşüş beklenirken aksine yükseliş oldu, faizlerde de düşme beklentisi bu şekilde olacaktır” şeklinde devam etti.

Gayrimenkul satışları tüm tapu müdürlüklerinden daha hızlı yapılabilecek

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, kısa süre sonra yayınlanacak yeni tapu tüzüğü hakkında bilgi verdi. Bayraktar, kırtasiyeciliğin ve bürokratik işlemlerin azaltılacağını ve tüm tapu kayıtlarının elektronik olarak tutulacağını söyledi...

Yazının Devamı

İnşaat, 200 yan sektörü de besliyor

Ankara Ticaret Odası Başkanı (ATO) Salih Bezci, içinde inşaat malzemesi satıcılarının da bulunduğu inşaat sektörünün, ekonomide 200'ü aşkın alanı etkilediğini bildirdi

Yazının Devamı

Başka ilden gayrimenkul almak artık çok kolay...

Yaşadığınız kentin dışında başka bir kentteki gayrımenkulü almak ya da satmak artık çok kolay.

Yazının Devamı

Aliağa, Lojistik Köy Projesine Talip Oldu

Yatırımın İlçelerinde Gerçekleştirilmesini İsteyen Belediye Meclisi Üyeleri, Bakanlıklar ve TOBB'a Gönderilmek Üzere Tavsiye Kararı Aldı...

Yazının Devamı

"Yetki belgesi olmayan müteahhit iş yapamayacak"

Kayseri Ticaret Odası´nda yapılan bilgilendirme toplantısında 2012 yılının başından itibaren yapı müteahhitlerinin yetki belgesi, inşaatlarda çalışan ustaların ise ustalık ve sertifikaları olmadan çalışamayacakları duyuruldu.

Yazının Devamı

Gürkaya Yapı - İnşaat Bergama / İzmir

Müteahhitlik, her şeyden önce, projelerin özündeki yaratıcılığa bağlılık duymayı saygı göstermeyi gerektirir. Projenin kırılma noktası,onu hayalden gerçeğe taşırken sergilenecek söz konusu duyarlılıktır.Gürkaya Yapı–İnşaat müteahhitliğini gerçekleştirdiği her projeye, bu çağdaş bakış açısıyla yaklaşır.Tüm süreçlerde her emek verenin, projenin özüyle bütünleştiği mükemmel bir işbirliği ve takım ruhu ile çalışır.Genel müteahhitlik hizmetleri alanında dürüst, güvenilir ve kaliteli hizmet sunmak firmamızın değişmez ilkesi olacaktır...

" Kalite Bizim İçin Bir Seçenek Değil Bir Zorunluluktur... "
Müşteri girişi
konut - finans
müşteri memnuniyeti
sss
iletişim formu
Ana sayfa spotlar a 15 Ana sayfa spotlar an 15
Ana sayfa spotlar alt 26

GÜRKAYA LİFE 2016

YENİ KONUT PROJEMİZ :

GÜRKAYA LİFE 2016

FATİH MAHALLESİNDE YAPIMINA BAŞLANMIŞTIR.

(SARDUNYA KOOP. ARKASI)

PROJEMİZ 4 KAT ÜZERİNE İNŞA EDİLECEKTİR.

ARSAMIZ 4 TARAFI AÇIK KÖŞE PARSELDİR.

TOPLAM 16 DAİREDEN OLUŞMAKTADIR.

15 ADET 3+1

1 ADET 2+1 DAİREDEN OLUŞMAKTADIR.

3+1 DAİRELERİMİZ ORTALAMA BRÜT 155 M2

2+1 DAİREMİZ BRÜT 120 M2 DİR.

HER DAİREYE KAPALI ÖZEL OTOPARK ALANI

MİSAFİR OTOPARKI

KAPALI VE AÇIK OTOPARK ALANI

Gürkaya Life 2016Gürkaya Life 2016 (2)

Gürkaya Life 2016 (3)Gürkaya Life 2016 (4)